Az alábbiakban Kiss Bernadett kollégánk beszámolóját olvashatják,
Az alábbiakban Kiss Bernadett kollégánk beszámolóját olvashatják, aki pár hete vett részt Franciaországban legújabb Erasmus+ nemzetközi projektünk megbeszélésén. Az AMTCC projekt célja, hogy összegyűjtsük a jó példákat hátrányos helyzetű vagy fogyatékkal élő felnőttek tanítására, fejlesztetésére az Európai Unión országaiból. Franciaország, Magyarország, Belgium és Portugália vesznek részt a munkában.
A franciaországi szakmai úton Magyarországról Kiss Bernadett kollégánk mellett (aki nagyothalló), részt vettek még a szervező Galileo Progetti Nonprofit Kft.-től Pivano Claudia és Fekete Ádám a Hatpettyes Étteremtől.
A meeting első állomása dél-franciaországi Pézenas település volt, ahová a nizzai repülőtérről érkeztünk. Itt egyik partner szervezetünk saját szakoktatási módszertanát mutatta be nekünk. Eszerint, igény szerint kiválasztott szakmákhoz biztosítanak oktatási sablonokat (mintákat), aminek segítségével kompetenciákra lebontva tudnak a franciaországi egyesületek, szervezetek oktatni és felkészíteni egy adott szakmára, majd a résztvevők így sikeres vizsgát tudnak tenni. Így segítik hozzá őket, hogy szakmához jussanak.
Egy másik szervezet, amelyikkel megismerkedtünk adományokból gyűjt használt ruhákat, amelyeket kimosnak, kivasalnak, majd méretenként szétválogatnak és a saját boltjukban eladnak. Így ennél a szervezetnél a következő szakmákat lehet elsajátítani: ruhaipari tisztító, bolti eladó, buszsofőr, valamint idős-, beteg- és kisgyermekgondozó. Pézenas egy kis település, ahol nincs tömegközlekedés, ezért a dolgozókat egy sofőrjelölt szállítja a munkahelyre. Az idős-, beteg- és kisgyerekgondozók számára egy modell-lakást biztosít a szervezet, amely a demó lakást és felszerelést tartalmazza. A betanító munkához felfogadnak egy színművészt, aki előadja az egyes betegség típusokat; így van lehetőségük a tanulóknak a gyakorlat megszerzésére is.
A szervezetnél a hallássérült mentor lelkesen számolt be arról, hogy a szervezet megvásárolta számára a Roger Pent és annak minden kiegészítőjét (ez a Phonak hallókészülék gyártó digitális hangtovábbító és erősítő eszköze). Nagyon hasznosnak találja és használja is a napi munkája során. Ambiciózus, motivált és nagyszerűen magyarázó mentort ismerhettünk meg a személyében. Elmondta nekünk, hogy Phonak hallókészülékét teljesen ingyen kapta meg, állami támogatással.
A fogyatékkal élőket segítő francia szervezet kreatív varró csoportot is vezet, ahol táskákat varrnak, illetve díszítő ruha varrást is tanulnak.
Az alábbiakban Bernadett kollégánk néhány fotóját láthatjátok az útjáról.