Az M1 aktuális csatorna is elkísért minket legutóbbi fórumunkra, ahol piaci szakmák hallássérülteknek szóló ingyenes,
Szakmák leírása, tananyagok, videófilmek hallássérültek számára — az Erasmus+ program keretében történt fejlesztések bemutatása az érdeklődőknek, melyen az MTVA Esély c. műsora számára is forgattak a rendezvényen. Nézzétek meg, hátha segít a munkakeresésében vagy a pályaválasztásban! Az Esély című műsort megnézhetitek e cikk végén.
Az M1 aktuális csatorna is elkísért minket legutóbbi fórumunkra, ahol piaci szakmák hallássérülteknek szóló ingyenes, akadálymentesített tananyagait mutattuk be az érdeklődőknek.
Ez a tananyag egy fontos motivációs eszköz a hallássérülteknek, hogy kitörjenek a sajnos gyakran jellemző társadalmi elzártságukból, és merjenek belépni a munkaerőpiacra – hívta fel a figyelmet az Esély című műsorban Tisch Mariann kollégánk, aki a vállalati kapcsolatok ápolásáért felel Alapítványunknál.
Nem csak a vendéglátóiparban, hanem a teljes munkaerőpiacon is csak elvétve találkozunk hallássérült szakemberekkel.
Ennek a problémának a megoldását kerestük a Munka-Kör Alapítványnál, amikor csatlakoztunk ahhoz az Erasmus+ programhoz, amelyben görög és lengyel partnereinkkel közösen kézikönyvet, szakmai szótárat, oktató videókat és érzékenyítő anyagot állítottunk össze a hallássérült munkavállalók és a munkáltatók számára.
Több, mint száz munkáltatót kerestünk fel annak érdekében, hogy a mai magyarországi pékségekben, kertészetekben, szállodákban valóban használható szóanyagot állíthassuk össze – emlékeztet Tisch Mariann kollégánk az Esély című műsorban.
Ez a kezdeményezés óriási áttörést hozhat a siket emberek foglalkoztatásában. Addig, amíg nem találkoznak ezekkel a kifejezetten a számukra készített szakmai videókkal, talán eszükbe se jut, hogy ők is lehetnek akár kertészek, műszaki karbantartók, londinerek, pincérek, séfek stb. – hangzik el az M1 aktuális csatorna műsorában, amit az alábbi beágyazott videóban megtekinthettek!
A hallássérültek számára fejlesztett bemutató szakmai anyagok a Munka-Kör Alapítvány weboldalán érhetők el az alábbi linken: